Kapsuła czasu, czyli wszystko o kapsułkach Molinari

Rynek kawowy obfituje w rozmaite produkty, od setek rodzajów kaw począwszy, poprzez klasyczne lub zupełnie designerskie akcesoria, aż po niebotycznie drogie i profesjonalne ekspresy do zaparzania. Koneserzy z całą pewnością odnajdą się w tym magicznym świecie, ale co zrobić, jeśli nasza wiedza o kawie nie jest na poziomie baristy, a zwykła chemiczna „rozpuszczalka” to jednak trochę za mało?

 

 

Odpowiedzią na tego typu potrzeby są ekspresy kapsułowe – małe, proste w obsłudze i urzekające wyglądem urządzenia, które pozwalają na stworzenie w szybki i łatwy sposób kawy, której nie powstydziłaby się najlepsza kawiarnia.

Załóżmy zatem, że udało nam się nabyć jeden z wielu dostępnych na rynku ekspresów. I co dalej? Jaką kawę wybrać? Producenci danej marki oferują zazwyczaj szeroki wybór kapsuł o różnych smakach i intensywności kawy. Niektórzy proponują również inne napoje. Większość tworzy swoje ekspresy jednak tak, by pasowały do nich jedynie produkty określonej marki, co z punktu widzenia producenta jest dość oczywiste i zapewnia mu stałą sprzedaż produktów. Czy zatem kupując urządzenie określonej marki jesteśmy skazani także na określony rodzaj kawy?

 

Nic bardziej mylnego!

Marka Molinari produkuje bowiem kapsuły kompatybilne z większością dostępnych na rynku ekspresów, oferując jednocześnie doskonałą kawę w wielu wariantach smakowych, z których każdy wybierze z pewnością coś dla siebie. Tylko czy kawa w kapsułkach to aby na pewno kawa? Co kryje się w plastikowym pojemniczku?

Każda kapsułka Molinari to wyselekcjonowane ze szczególną troską ziarna najlepszych kaw z całego świata, które zostały idealnie wypalone, a następnie zmielone i szybko zamknięte w próżniowym pojemniku, który na długi czas zachowa pełnię ich smaku i aromatu. Dzięki temu, zaparzony z kapsuły napój, stanie się ucztą dla nawet najbardziej wymagającego podniebienia, niosąc ze sobą magiczne doznania.

 

Sięgając po włoskie kawy Molinari iTESPRESSO, możemy mieć pewność, że stoi za nimi dwieście lat rodzinnej tradycji zrodzonej z miłości do tego niezwykłego trunku. Producent oferuje nam różne smaki, od delikatnej i subtelnej 100% Arabici, przez cielistą i aromatyczną Oro, aż po mocną i intensywną Rosso. Możemy wybrać również kawę bezkofeinową, albo zupełną nowość – 100% Arabicę Bio, pozyskiwaną z certyfikowanych organicznych upraw Ameryki Południowej.

No dobrze – tylko czy to się opłaca? Przecież taniej byłoby kupić kawę w dużym opakowaniu i mielić ją samemu. Oczywiście – pod warunkiem, że zdecydujemy się na jeden tylko smak, a nabyte opakowanie zużyjemy zanim ziarna zwietrzeją i stracą swoje walory. W przeciwnym razie wydamy sporo pieniędzy, a smak i aromat niewiele się będą różnić od wspomnianego wcześniej rozpuszczalnego napoju. Czy o to właśnie chodzi?... Kapsuły to stała gwarancja świeżości i najwyższej jakości. Dodatkowo, za każdym razem możemy wybrać inny rodzaj kawy, cieszyć się bogactwem smaków i dobrać taką mieszankę, która w danej chwili będzie dla nas najlepsza.

 

Molinari to jednak nie tylko kawa do domu.

Producent oferuje bowiem od niedawna także kapsuły dedykowane dla ekspresów profesjonalnych. Charakteryzuje je większa gramatura, ale również ubicie, dzięki czemu wymagają one silniejszego ciśnienia niż kapsuły do urządzeń domowych. Decydując się na takie rozwiązanie, właściciele kawiarni zyskują możliwość serwowania w swoich lokalach różnych rodzajów kaw, bez konieczności posiadania wielu młynków i ryzyka, że ziarna nie wybierane zbyt często zwietrzeją. Poza tym, mogą zaserwować swoim klientom idealny napój, bez konieczności mielenia, ubijania czy odważania odpowiednich porcji – wszystko jest gotowe! System ten, nazwany przez twórców Xelecto, jest absolutną nowością, chronioną światowym patentem. To idealne rozwiązanie, szczególnie dla tych lokali, gdzie często zmienia się obsługa, bądź nie ma odpowiednich możliwości szkolenia kadry.

Kawa w kapsułach to doskonałe rozwiązanie, zarówno w domu, jak i w lokalu. Pojedyncze opakowanie pozwala zachować idealną świeżość i fantastyczny aromat wyselekcjonowanych oraz wypalonych ze szczególną troską ziaren do czasu, gdy przygotujesz z nich idealny napój dla siebie swoich bliskich. Można więc chyba z czystym sumieniem powiedzieć, że producenci kawy Molinari znaleźli jednak sposób na zatrzymanie czasu. Może dzięki tym wspaniałym mieszankom i nam uda się na chwilę zatrzymać w codziennym pędzie...

Nasze marki

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko

Adres e-mail

City:

Wiadomość:

Odwiedź nas

ul.Szczecińska 32, 75-137 Koszalin

Zadzwoń

+48 884 071 048