Dla miłośników i pasjonatów kawy i herbaty, którzy lubią wiedzieć więcej...

 

Jaką kawę zamówić w kawiarni

Część trzecia kawowej "ściągi"

Jaką kawę zamówić w kawiarni

Część druga kawowej "ściągi"

Dobra kawa "na mieście"

Masz czasem chęć napić się dobrej kawy "na mieście"? Pewnie! Wchodzisz więc do kawiarni i... no właśnie - wybór jest tak duży, że często nie wiemy jaką kawę wybrać. Ten i kolejne posty poświęcimy właśnie na krótkie objaśnienie co i jak z tą kawą. Odtąd zawsze będziesz mógł skorzystać z naszej "ściągi".

Arabika czy robusta?

Czym różnią się te dwie odmiany kawy i którą wybrać?

Kawa ? napój bogów czy mikstura z piekła rodem?

Mitów i poglądów na temat kawy narosło bardzo wiele. Jedni twierdzą, że ze względów zdrowotnych lepiej jej unikać, inni wręcz przeciwnie ? pod niebiosa wychwalają jej zalety. A jak jest naprawdę? Spróbujmy przyjrzeć się najpopularniejszym poglądom na temat kawy i odpowiedzieć na pytanie, czy warto sięgnąć z rana po małą czarną

Kapsuła czasu, czyli wszystko o kapsułkach Molinari

Rynek kawowy obfituje w rozmaite produkty, od setek rodzajów kaw począwszy, poprzez klasyczne lub zupełnie designerskie akcesoria, aż po niebotycznie drogie i profesjonalne ekspresy do zaparzania. Koneserzy z całą pewnością odnajdą się w tym magicznym świecie, ale co zrobić, jeśli nasza wiedza o kawie nie jest na poziomie baristy, a zwykła chemiczna ?rozpuszczalka? to jednak trochę za mało?

Caffe Molinari - 100% Arabica.

Caffe Molinari jako jedna z dwóch firm na świecie wprowadza na polski rynek trzy kilogramowe puszki 100% arabiki, nakładane bezpośrednio na młynek gastronomiczny Wewnątrz opakowania wytwarza się specjalna atmosfera, co pozwala utrzymać idealną świeżość jak tuż po wypaleniu, a co za tym idzie serwować idealne włoskie esspresso. Caffe Molinari to firma z ponad dwustu letnią tradycją, która do dnia dzisiejszego hołduje tradycyjnym metodom selekcjonowania i palenia kawy.

Podstawy kawy, czyli ciekawostki warte poznania...

Miłośników kawy łączy miłość do "czarnego złota", ale również pęd do zdobywania o nim wiedzy. Dzisiejszy konsument, czyli i ja i Ty, jest coraz bardziej świadomy. Poszukuje wiedzy i inspiracji. Poszukujemy alternatywnych metod przygotowania kawy, dobrych ziaren, chcemy kawę dobrze parzyć w domu i pić ją w ciekawych miejscach, świetnie podaną.

Nasze marki

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko

Adres e-mail

City:

Wiadomość:

Odwiedź nas

ul.Szczecińska 32, 75-137 Koszalin

Zadzwoń

+48 884 071 048